Özden Güney

Özden Güney
Özden GüneyProfesyonel İş Koçu & NLP Uzmanı

Benim hikayem

Profesyonel koçlarla ve girişimcilerle çalışarak hevesli, sadık ve ödeme yapan bir müşteri topluluğu oluşturmalarına; büyüyen bir iş kurmalarına ve geliştirmelerine yardım ediyorum.

Bunu yaparken faaliyetlerim özellikle aşağıdaki 4 ana kategoride yoğunlaşıyor

 • Profesyonel koçlar ve girişimciler için iş koçluğu & danışmanlığı
 • Koçluğa ilk adımları atanlara için mentorlük
 • Hem iş konularında hem de mesleki yeterliliği geliştirmek konusunda eğitmenlik
 • İş hayatımız, özel hayatımızın da ayrılmaz bir parçası olduğundan gerektiğinde yaşam koçluğu
Kişisel gelişime duyduğum meraktan dolayı koçluk kavramını 2000 li yılların başından beri biliyor olsam da, “koçluk”la gerçek anlamda ilgilenmeye 2007 senesinde başladım.

Ulaşmak istediğim hedeflerimi gerçekleştirmek üzere internet üzerinden bulduğum bir koçla çalışmaya niyetlenmiştim. Ancak görüşmelerimizi bir türlü ayarlayamadığımız ve ben de daha fazla vakit kaybetmek  istemediğim için koçlukla ilgili bulabildiğim her şeyi öğrenmeye ve kendi kendime uygulamaya başladım.

Olağan üstü sonuçlar elde ettim: Borçlarımı kapatıp artıya geçmek, alışveriş ve para harcama alışkanlıklarımı değiştirmek, sigarayı bırakmak gibi birçok kişisel hedefime hayal bile edemeyeceğim kadar kısa sürelerde ulaştım.

 

Sonraki yıllarda koçluk tutkumu eğitimlerle destekleyip geliştirmek istedim.

2009 senesinde NLP uygulayıcısı oldum. Kursa giderken aslında çoğumuzun kafasında asılı duran “nereden müşteri bulurum?” sorusuna cevap olarak bir yerden esinlendiğim 100 Kişi’ye Koçluk Yap Projesini (özetle 100 kişiye 1 saat ücretsiz koçluk yaparak işinizi başlattığınız veya büyüttüğünüz bir proje) kendime göre uyarlayarak uyguladım ve ilk koçluklarımı yapmaya başladım.

Amatörce, sadece sevdiğim için yürüttüğüm koçluk işini 2011 yılınında çalıştığım şirketten istifa ederek tam zamanlı  profesyonel bir işe dönüştürdüm.

 • Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) – Lisans Diploması
 • ADLER International Learning Central Europe- Certified Coach Program
 • NLP Academy Turkey – NLP Master Practitioner
 • NLP Academy Turkey – NLP Practitioner
Toplumdan aldıklarımı bir şekilde topluma geri vermek benim için çok önemli. O nedenle zamanımın el verdiği ölçüde sosyal sorumluluk projelerinde  yer alıyor, gönüllü koçluklar yapıyor ve seminerler veriyorum. 2012 yılında, KPD ile Secret CV’nin ortaklaşa hazırladıkları “Geleceğim Geliyorum” Projesinde gönüllü koç olarak görev yaptım.

2013-2015 yılları arasında Çanakkale’de yaşadığım için büyük projelerde yer almadım. Bireysel çalışmalar gerçekleştirdim.

Şu anda yeniden İstanbul’dayım. Destek vermemi istediğiniz gönüllü projeniz varsa lütfen iletişim sayfasından bana ulaşın.

Blogum; yapmayı sevdikleri şeyi yani koçluğu kazançlı bir işe dönüştürmek isteyenlerin kendi işlerini geliştirirken ihtiyaç duyacakları bilgileri ve becerileri öğrenmelerine yardım etmeye, tecrübeleri paylaşmaya ve “kişisel hizmete dayalı  koçluğu” desteklemeye adanmış ücretsiz bir bilgi kaynağıdır.

Şimdiye kadar yazdığım konuların listesine kütüphaneden ulaşabilirsiniz.

İleri düzey işletme yönetimi, satış, pazarlama bilgisi olanlarınıza blogtaki yazıların bazıları sıkıcı gelebilir. Ancak yazılar bu konularda hiç bilgisi olmayan veya çok az bilgisi olan koçları hedefliyor.

Aynı zamanda bu benim için öğrendiklerimin kaydını tutmanın da bir yolu. Ben de bir koç olduğum için işimle ilgili kendi tecrübelerimi de blogta paylaşıyorum.

Amacım sizin için faydalı olacağına inandığım en iyi bilgileri, kendi başınıza uygulayabileceğiniz şekilde yazıya döküp size fayda sağlamak.

Üzerine yazmamı istediğiniz sorularınız veya konularınız olursa iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

Site ve blog, düzenli olarak güncellendiği için yeni yazıları, makaleleri takip etmek isterseniz en kolayı siteye üye olmak.

Bu sayede Üyelere Özel Bölümde bulunan ücretsiz test, çalışma kitabı, e-book gibi çeşitli kaynaklardan da faydalanabilirsiniz.

Üyelik dışında ayrıca aktif olarak kullanıyorsanız Twitter, Facebook ve Linkedin aracılığı ile de bağlantıda kalmayı çok isterim. (Bağlantılar fotoğrafımın altında)

İşinizle ilgili belirli sorunlara veya hedeflere yönelik özel olarak tasarladığım koçluk programlarıyla pratik, anlaşılır, eyleme dönük yapılandırılmış koçluk, danışmanlık ve mentorluk hizmetlerim hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Benim hizmetlerim veya sizin özel durumunuzla ilgili bana sormak istediğiniz sorular varsa lütfen  iletişim sayfasından bana mesaj atın.

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Yüksek kalitede hizmet ve ürünler sunan dürüst girişimcilerle ortaklık fırsatlarına her zaman açığım. Özellikle profesyonel koçların başarılı olmalarına yardımı olacak araçları arıyorum.

İşbirliği için iyi bir fırsat görüyorsanız lütfen (iskocum@ozdenguney.com) adresine , bana mail atın.

 

Bir girişimci olarak eminim siz de zamanın sınırlı olduğunu ve seçici olmam gerektiğini anlıyorsunuzdur. İyi bir ortaklık fırsatı yaratacak  kriterler şunlardır:

 • Sinerji her iki ortağı da çekici yapacaktır. Fırsatın değeri komisyon gelirlerinin ötesine geçmelidir.
 • Potansiyel Ortak burada sunulan hizmetler ve ürünlerle rekabet etmiyor, tamamlıyor olmalıdır.
 • Potansiyel ortak geniş bir mail listesine veya profesyonel koçları hedef alan spesific bir listeye sahip olmalıdır.
 • Her iki ortak da Statejik Ortaklığa kendi itibarlarını yatırma konusunda rahat olmalıdır. Bu ürünler hakkında kişisel olarak referans yazısı yazmayı veya kişisel olarak kritiğini yapmayı gerektirebilir.
 • Ortaklı şeffaf olmalıdır.

Kitap ve Ürün Lansmanları

Prensip olarak bu sitede kendimin bizzat denemediği, tecrübe etmediği hiç bir ürün ve hizmet ile ilgili fikrimi paylaşmıyorum.  Kitap ve ürünlerinizi gözden geçirebilirim. Bununla birlikte sitede ancak % 100 tatmin olduğum ürün ve hizmetlerden bahsediyorum.

Hemen başvur

Ücretsiz İlk Görüşme Fırsatı

Sizi, işinizi kurarken ya da büyütürken karşılaştığınız sorunlara nasıl çözüm bulabileceğimizi konuşmak üzere 1 saatlik “Tanışma Seansı”na davet etmek istiyorum.

Bu görüşmemizde size uygun bir takım çözümler üretebileceğimizden eminim.

Hemen başvur